Stargate SG1Stargate Atlantis
Epizody

3x02 - Misbegotten
Misbegotten Český název: není
Scénář: Paul Mullie
Režie:
Hodnocení: 0


V SGC se otevírá červí díra a Teyla sděluje dr. Weirové, že nejsou žádné nové zprávy o Orionu a Daedalovi, sledovaná hive ship se navíc stále přibližuje. Elizabeth proto přikáže zamaskovat město a spojuje se s Carsonem v ovládacím křesle, odkud ovládá drony. Je nervózní, neboť když v křesle seděl naposledy, málem sestřelil pplk. Shepparda a gen. O’Neilla. Nevěří si, avšak uznává, že jiná možnost není. Hive ship vystupuje z hyperprostoru a všichni s napětím očekávají, co přijde. Přišel audiosignál a řídící místností se rozléhá Johnův hlas. Ten s pýchou oznamuje získání mateřské lodě.

Carson prochází loď s pplk. Sheppardem a stále je ještě nesvůj, neboť je mohl z křesla zabít, když se dozvídá, že na lodi je cca 200 wraithů přeměněných v lidi ve stázi. Mezitím v SGC vytýká pan Woolsey Elizabeth, že umožnila wraithům přístup k informacím, které jim umožnily téměř dosáhnout Země. Navíc jí sděluje, že jediným důvodem, proč na Atlantis nevelela armáda byla skutečnost, že nikdo netušil, že by wraithové mohli představovat hrozbu i v naší galaxii. Teyla na Atlantis navštěvuje Michaela a probírá s ním jeho možnosti. On si stěžuje, že i poté, co jim pomohl, ho stále hlídají stráže a je také nešťastný, že ostatní wraithové ho nepovažují za sobě rovného. Je mu nabídnuto, aby si znovu vzal retrovirus, on však odmítá.

Woolsey oznamuje Elizabeth, že si IOA přeje, aby prozatím zůstala velitelkou expedice. Také s ní odejde na Atlantis a napíše podrobnou zprávu o tamějším velení. Na závěr vyjadřuje obavy z cesty na Asgardské lodi. Rodney se věnuje opravám hive ship a sděluje Johnovi, že na ovládání většiny systémů je potřeba wraithské nervové rozhraní. John navrhuje Teylu, avšak existuje i jiný problém – pro úsporu energie je nutné vypnout stázi s přeměněnými wraithy. Do Michaelovy cely vchází Ronon a omračuje ho, Carson mu vpichuje retrovirus.

John s Rononem procházejí táborem, který je plný přeměněných wraithů. Jeden z nich, Nathan, se vyptává plukovníka, jak dlouho budou ještě zadržováni. Bylo jim totiž řečeno, že jsou nakaženi smrtelným virem a proto musí být léčeni v karanténě. Propustí je, až budou zcela zdraví. Dr. Beckett mezitím několik z nich naučí, jak podávat ostatním retrovirus, o kterém si myslí, že je lék. Když jsou takto soběstační, John nařizuje odlet, avšak Carson chce za každou cenu zůstat déle a pracovat na trvalé formě retroviru. Mezitím Lathan oznamuje ostatním přeměněným, co mu řekl pplk. Sheppard a navrhuje ukrást loď. Michael, který je také mezi přeměněnými, však jeho návrhy odmítá a ostatní s ním. Pan Woolsey se mezitím neúspěšně snaží přesvědčit plk. Caldwella, aby mu pomohl.

Těsně před odletem Johna a vojáků Lathan záhadně zmizí a všichni ho začínají hledat. Najde ho Michael s několika dalšími.Řekne jim, že si začal vzpomínat, kdo skutečně je. O chvíli později je jedním z vojáků nalezen mrtvý, vše vypadá na to, že spadl a zlomil si vaz. Na Atlantis se před poradou snaží Elizabeth vyjádřit, jak ráda ostatní vidí. Poté do místnosti přichází pan Woolsey a začíná debata o dalším postupu.

Carson zjišťuje, že Nathanova smrt pouze vypadala jako nehoda. Poté uvidí několik přeměněných při jakémsi rituálu, když narazí na Michaela, který se částečně vrátil do původního stavu. Chvíli poté objevují dálkové senzory Atlantis hive ship, která míří na planetu s přeměněnými wraithy. Po dlouhé debatě se rozhodnou doletět na místo na vlastní mateřské lodi a evakuovat obyvatele. Mezitím Michael Carsonovi poví o plánu na útěk z planety, jež vymyslelo několik wraithů a snaží se zjistit, jaká bezpečnostní opatření zde Sheppard zanechal.

Hive ship s Teylou, Rononem, Johnem a Rodneym letí k planetě nejrychlejším možným způsobem. V průběhu cesty se daří zprovoznit zbraně, i když nelze přesně udat směr palby. V tu chvíli od Atlantis vyráží Daedalus s opraveným hyperpohonem. Ve chvíli, kdy mateřská loď doráží k planetě se k Rodneyho úžasu aktivují některé systémy, což, jak záhy zjišťuje, způsobila přítomnost několika wraithů na povrchu planety. Teyla pak potvrdí teoretickou možnost, že společně meditující skupina dokáže přivolat i velmi vzdálenou loď.

Ronon, Teyla a John letí na planetu, McKay zůstává v lodi a čeká na příkaz k odpálení atomové bomby, jež byla na planetě umístěna v rámci bezpečnostních opatření. Poté co dostávají Carsona do bezpečí, Rodney odpaluje bombu, avšak nic se nestane, neboť Michael se evidentně dozvěděl o její existenci. Sheppard proto rozkáže zničit tábor střelbou z lodě. V tu chvíli přilétá druhá hnízdní loď a bez větších problémů rozhoduje bitvu ve svůj prospěch. Ihned poté odlétá. PO nějaké době vystupuje z hyperprostoru Daedalos a odváží na Atlantis podplukovníkův tým, který přežil v maskovaném jumperu.

Woolsey nakonec šokuje Elizabeth, neboť za pomoci manipulace s fakty ji ve své zprávě doporučuje k dalšímu vedení expedice.

Screeny z epizody Screeny z epizody Screeny z epizody
Screeny z epizody Screeny z epizody

© Design by J. Vysoký 2006 | Content by Admin Team | mapa webu |copyright notice | IBM Lenovo Thinkpad
charset=UTF-8

</a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'> <body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> </a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'> <a href="http://ads.directoglobal.com/?fp=X62hYBf6sydIegqOYqAfOv85I2pYkxQwwBy2PQJAF3XVgNoMypiWu%2F799tAZEoThSn5y6KYVWnOwMX4MSkOjVw%3D%3D&prvtof=Nm2lbb8B%2FDYMtoRhsdnKtvr%2FLy51tBj%2B%2F2KUk3DdRFo%3D&poru=hqUlt8fH0%2Bg3In5V1Rr4xyWcMWnooVTYkJk1ZT3ffb6d1DjIY7tICAYpESJwIXiCUKdajQmyDvCIZNhbfAX8E9aHLPWAi3I%2BTeEAQGzfn576W8mwBsvMRpALHLjDgERk&block=1251&charset=win">Click here to proceed</a>. </a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'> </body> </a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'>