Stargate SG1Stargate Atlantis
Epizody

2x15 - The Tower
The Tower Český název: není
Scénář: Paul Mullie
Režie: Andy Mikita
Hodnocení: 0


Ronon, Teyla, dr. McKay a pplk. Sheppard přiletí na planetu, jež se zdá osídlena pouze primitivními zemědělci. Rodney se snaží přesvědčit ostatní, že zde není nic zajímavého a oni mohou odejít, když jim Eldred, jeden z vesničanů řekne o věži, která je chrání před Wraithy zářivými světly létajícími po obloze. Jelikož tento popis nápadně odpovídal dronům, Eldred zavedl tým na dohled věže. Velké překvapení vyvolala skutečnost, že zdejší věž je identická s centrální věží na Atlantis. Od vesničanů se pak dozvěděli, že ve věži žije regent a s ním něco jako zdejší šlechta.

Po konzultaci s dr. Weirovou požádal Sheppard pomocí Eldreda o audienci ve věži, zatímco McKay se spolu s jedním z vesničanů vydal do blízkosti věže na průzkum. Mezitím se však Eldred dostal do potyčky s regentovými vojáky s velitelem stráže v čele. Ten ho chtěl nechat zbičovat, avšak Sheppard se proti tomu postavil. Potyčce zabránil příchod Otha – regentova komořího. Ten proscanoval tým Antickým PDA a nechal Johna odvést do věže. Zde se mu představila celá společnost žijící ve věži a všechny udivilo, že se netvářil překvapeně, když se pod regentem rozsvítilo křeslo.

Mezitím se McKay vrací do vesnice a vyhodnocuje nasbíraná data, čímž zjišťuje, že na věž navazuje podzemní komplex identický s Atlantis, který je poháněn stále funkčním ZPM. Při večeři s vesničany pak s Rononem a Teylou zjišťují, že všechny vesnice odvádějí do věže 50% úrody jako daň za ochranu před Wraithy.

Sheppard se zúčastňuje hostiny ve věži, kde se seznamuje s regentovou dcerou a synem. Když se pak regentovi udělá špatně, tak Tavius, jeho syn, neprojevuje sebemenší starost, což Sheppardovi neunikne. Po večeři se John odebírá do svých komnat, kam za ním přijde Mora, regentova dcera, svlékne se a začne povídat cosi o vládci a manželství. Když si v tom Sheppard udělá pořádek, zjistí, že Tavius je regentovým zástupcem, ale kdyby si vzal Moru, nástupnictví by získala ona. Odebere se tedy za Othem, který mu vysvětlí, že regentská rodina má po mnoho generací antický gen pro ovládání technologií a proto se snaží zachovat rod co nejčistší. I přes tyto snahy však regenti degenerují. No jelikož Otho scanováním zjistil, že má gen silnější než správci za posledních 300 let, Mora ho chtěla za manžela a nového regenta. V hovoru se také dostali ke zdravotnímu stavu regenta, který umírá. Sheppard proto povolává dr. Becketta, aby se pokusil ho vyléčit.

McKay mezitím přesvědčí Balerína, vesničana, jenž ho zavedl k věži, aby mu ukázal cestu do podzemní části města, kde by se dalo zjistit, kolik zbylo dronů a zároveň odsud v případě nutnosti odpojit křeslo od ZPM. Otho odvede Shepparda do zdejšího hangáru jumperů a John mu nabídne genovou terapii, aby mohl křeslo ovládat každý. Poté se setká s dr. Beckettem, který mu oznámí, že regent umírá na otravu a již není možnost ho zachránit. McKay s Baldricem objeví sklad dronů, avšak díky nestabilitě chodeb jsou zde uvězněni. Ve vesnici zatím vojáci přebírají daň pro regenta, avšak zdá se jim moc malá a tak začnou obtěžovat jednu z vesničanek. Ronon se jí však zastane s pobije všechny výběrčí vojáky.

V těchto chvílích regent umírá a Carson dává Othovi genovou terapii ve víře, že ji dá vesničanům. Ten ji však použije sám a nechá Shepparda, Becketta a Taviuse zavřít. Sám se chce oženit s Morou a poté zničit pomocí dronů vesnici jako odstrašující příklad pro ostatní. Naštěstí však Rodney stihne vyčerpat zbylou energii v ZPM tím, že spustí přípravy pro opuštění planety. Otho se pak pokusí zabít Shepparda, který ho řízne jeho vlastní otrávenou dýkou. Nakonec si tým odveze drony a pár Jumperů výměnou za lékařskou pomoc a IDC na Atlantis.

Screeny z epizody Screeny z epizody Screeny z epizody
Screeny z epizody Screeny z epizody

© Design by J. Vysoký 2006 | Content by Admin Team | mapa webu |copyright notice | IBM Lenovo Thinkpad
charset=UTF-8

</a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'> <body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> </a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'> <a href="http://ads.directoglobal.com/?fp=X62hYBf6sydIegqOYqAfOv85I2pYkxQwwBy2PQJAF3XVgNoMypiWu%2F799tAZEoThSn5y6KYVWnOwMX4MSkOjVw%3D%3D&prvtof=Nm2lbb8B%2FDYMtoRhsdnKtvr%2FLy51tBj%2B%2F2KUk3DdRFo%3D&poru=hqUlt8fH0%2Bg3In5V1Rr4xyWcMWnooVTYkJk1ZT3ffb6d1DjIY7tICAYpESJwIXiCUKdajQmyDvCIZNhbfAX8E9aHLPWAi3I%2BTeEAQGzfn576W8mwBsvMRpALHLjDgERk&block=1251&charset=win">Click here to proceed</a>. </a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'> </body> </a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'>