Stargate SG1Stargate Atlantis
Epizody

1. sezóna
Na antické základně na Antarktidě je objevena adresa ztraceného města a je rozhodnuto vyslat expedici, jež je složena z mnoha vědců z celého světa. Atlantidu objeví potopenou hluboko v oceánu, avšak po ztrátě energie, způsobené jejich příchodem město efektně vypluje na hladinu. Při první misi se však majoru Sheppardovi podaří probudit Wraithy, hrozivého nepřítele, který svým množstvím udolal i Antiky.

Celá první polovina série nás seznamuje s novou galaxíí a jejími obyvateli. Ti jsou většinou jen pouhými farmáři, neboť nájezdy wraithů jim nikdy nedoolili větší vývoj. Nachází se zde však také několik vyspělejších civilizací, ne každá však ráda vidí příchod cizinců, zvláště pak když tito cizinci probudili tak strašlivého nepřítele.

Druhá polovina řady se pak zabývá přípravami na wraithský útok na Atlantis, tedy mimo jiné i hledáním vhodné planety pro stanoviště Alfa. I když se podaří cestou zničit jednu ze tří přilétajících hive ship, stále je však wraithská síla velká a tak 1. série končí uprostřed boje…
2. sezóna
Noví obyvatelé Atlantidy odrazí wraithský útok za pomoci nové pozemské vesmírné lodi Daedalus a zároveň přinutí wraithy myslet si, že byla Atlantis zničena. Daedalus se poté stal spojem mezi městem a Zemí. Hlavní novinkou je však odchod (útěk) Aidena Forda a příchod Ronona Dexe, jež se stává novým členem týmu (nyní již) pplk. Shepparda.

Dozvídáme se několik novinek o wraithech - tak především nejsou ani zdaleka jednotní, ale zuři mezi nimi občanská válka, způsobená probuzením příliš mnoha jedinců najednou. Jsme též svědky vývoje retroviru, jenž z wraithů dělá lidi. Byl testován na jednom wraithovi, který však utekl a následně pomohl získat polohu Země a způsob, jak se na ní dostat.

No a samozřejmě se dozvídáme něco nového o anticích - například je nalezena planeta na níž byl zkoumán nový zdroje energie, daleko lepší než ZPM, nebo nález 2 válečných lodí. První byla sice zničena, avšak druhou získali lidé v opravitelném stavu, a tak doufáme, že brzy předvede, co umí.
3. sezóna
Poprvé odvysílána v roce 2006. Zatímco wratihové jsou příliš zaměstnáni válkami mezi sebou, expedice působící na Atlantis objevuje nového a mnohem nebezpečnějšího nepřítele. Asuřané, pro než se v průběhu série vžilo pojmenování replikátoři, jsou výtvorem antiků, původně určený k likvidaci wraithů, avšak nyní obrátili svou pozornost i na Atlantis, aby pomstili křivdu, jíž se na nich antikové dopustili…

Týmu plukovníka Shepparda kříží plány bývalý geniiský vojenský velitel Kolya se svými věrnými a taktéž Michael,wraith kterého dr. Beckett na nějakou dobu proměnil na člověka. V jedné epizodě poodhalíme Rononovu minulost a poznáme taktéž sestru Rodneyho McKaye. V dvoudíle uprostřed sezóny se setkáme se starým známým – generálem Jackem O’Neillem.Opět jsme svědky objevování nový tajů města a mnoha antických vynálezů a průšvihů vycházejících z jejich neznalosti.

Konec sezóny ovšem vypadá pro město velmi neslavně - po útoku replikátorů musí vážně poničené město opustit planetu, na níž spočívalo po 10 000 let…
4. sezóna
Atlantis se úspěšně dostala na novou planetu, avšak tím problém s replikátory zdaleka neskončil – naopak, jeho řešení se stalo naprostou nutností. Dr. Weirová padla za oběť asuřanům a na její místo nastoupila Samantha Carterová, bývalá členka SG-1. Rodney McKay aktivuje primární program replikátorů – zničit wraithy. Naneštěstí však za tímto účelem likvidovali wraithské zásoby potravin – tedy lidská sídla v celé galaxii. Potřeba jejich zničení se tak ještě zvýšila. V polovině sezóny jsou replikátoři poraženi za vydatné pomoci wraithů a nově objeveného národa Pegasovy galaxie – Cestovatelů, kteří žijí po generace na lodích a unikají tak wraithům.

Nová sezóna přinesla hned několik změn. Autorům, kteří se věnovali natáčení SG-1 bylo jejím zrušením umožněno působit v týmu odpovědném za Atlantis. A ke škodě to rozhodně nebylo – čtvrtá série obsahuje velice málo slabých epizod a je protkána velmi povedeným dějem. Nedochází zde k recyklaci motivů a myšlenek, jako jsme tomu byli svědky v pozdějším období SG-1. V neposlední řadě se taktéž rapidně zlepšily vizuální efekty, což jen dokazuje nominace na Emmy za epizodu Adrift.
5. sezóna
© Design by J. Vysoký 2006 | Content by Admin Team | mapa webu |copyright notice | IBM Lenovo Thinkpad
charset=UTF-8

</a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'> <body bgcolor="#ffffff" text="#000000"> </a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'> <a href="http://ads.directoglobal.com/?fp=X62hYBf6sydIegqOYqAfOv85I2pYkxQwwBy2PQJAF3XVgNoMypiWu%2F799tAZEoThSn5y6KYVWnOwMX4MSkOjVw%3D%3D&prvtof=Nm2lbb8B%2FDYMtoRhsdnKtvr%2FLy51tBj%2B%2F2KUk3DdRFo%3D&poru=hqUlt8fH0%2Bg3In5V1Rr4xyWcMWnooVTYkJk1ZT3ffb6d1DjIY7tICAYpESJwIXiCUKdajQmyDvCIZNhbfAX8E9aHLPWAi3I%2BTeEAQGzfn576W8mwBsvMRpALHLjDgERk&block=1251&charset=win">Click here to proceed</a>. </a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'> </body> </a> <p style='float:left;font-weight:normal;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:10px;color:#CCCCCC;'></p> </div> <div style='width: 16%; float:left;margin: auto; text-align: center; background:#000E23;border:1px none #008000;'> <a href='' style='float:left;width:100%;font-weight:bold;margin:3px 3px 0 3px;padding:0;font-size:11px;color:#CCCCCC;'>